Gündemin Nabzı

Selaamm ! Sevgili organik takipçilerim.. Üç haftadır yazmayarak blogumu nadasa bıraktım. Gelen eleştirileri dikkate aldım ve burnumun dikine gitmeye karar verdim 😀 Yazdıklarımı herkese beğendirme kaygısı güdersem , kendimi sınırlayacağımı farkettim. Gündem yazıları benim için ısınma turları oldu. Artık daha derinleşebileceğim bakış açılarıyla geliyorum..

  • Bu Pazar ,iki kıta arasında koşu deneyimi sunan tek maraton Vodafone 41. İstanbul Maratonu  var. 12:30’a kadar köprü kapalı !

Not: Dünyada ilk koşulan maratondan beri; maraton koşusu başlangıçtan bitişe 42 km standart uzunluk olarak belirlenmiş.

  • Dizi ve film izleme uygulaması Apple TV+, Netflix’e rakip çıkıyormuş.1 Kasım’da 100 ülkede piyasaya çıkacak. Orijinal içerik olarakta The Morning Show adlı yeni dizi var.Başrol Jennifer Aniston’a bölüm başı 2 milyon dolar (12 milyon TL) ödeyeceklermiş. Bence ciddi yatırım yapmışlar , yarın izleyip göreceğiz 😀
  • İnstagram daha kişisel bir platform olması adına; insanların beğendiği gönderileri ve kimleri takip ettiğini görebildiğimiz hareketler bölümünü 3 hafta önce kapatmıştı.

@Sputnik_TR ‘nin haberine göre çevrimiçi cinselliğe teşviği engellemeye çalışan İnstagram cinsellik maksatlı emojileri yasaklıyor.

  • 1 Kasım itibariyle Merkür Akrep burcunda retro ! Yani gökyüzü diyor ki; 22 gün boyunca sürecek bu geri harekette eşyaların kaybolabilir,elektronik aksamalar olabilir, önemli işlere adım atma ve biraz bekle. Bazı iddaalı astrologlar yorumlarıyla bizi korkutsada merkür retronun getirdiği komik deneyimlerimiz olacak. Heran eski sevgililer,eski arkadaşlıklar gündeme gelebilir. Bu dönem yarım kalan şeyleri tamamlamak için harikadır. Evinizde sadeleşmeye gidebilirsiniz,telefon temizliği yapabilirsiniz.
  • Dilek İmamoğlu’nun 29 Ekim kutlamasında giydiği elbise twitterda çok konuşuldu. Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal imzalı elbise; bence harika görünüyor !
  • NU ve Oceanvs Orientalis 2  Kasım  cumartesi  akşamı   tarihi  Binbir Direk Sarnıcı  ‘da  çıkacaklarmış.  Son zamanlarda beni en  çok  heycanlandıran  etkinlik diyebilirim.  Biletler 150 tl. Etkinlik  20:00 de başlıyor.
En ünlü parçalarından biri , sözleri Mevlana’nın farsça şiirinden..


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir